MENU
Головна » 2015 » Червень » 15 » Помер професор Василь Марко, відомий руськополівець.
11:20
Помер професор Василь Марко, відомий руськополівець.

  У Кіровограді перестало битися серце відомого літературознавця, доктора філологічних наук, автора понад 300 літературознавчих праць, професора кафедри української літератури Кіровоградського державного педагогічного університету Василя Петровича Марка.

 Про це на своїй сторінці в соціальній мережі повідомив його колега, завідувач кафедри української літератури КДПУ ім. В. Винниченка Григорій Клочек: «З глибоким сумом повідомляю, що сьогодні відійшов у інший світ відомий вчений і педагог доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури Кіровоградського педагогічного університету імені Володимира Винниченка Василь Петрович МАРКО. Для українського літературознавства, для всієї культурної та освітянської громадськості міста, для викладачів і студентів університету це велика втрата. Царство йому Небесне!» ‒ сказано в дописі.

  Народився 6 січня 1936 року в селі Руське Поле на Закарпатті. Після закінчення школи навчався у Хустському педагогічному училищі. У 1954 році вступив до Ужгородського державного університету. У 60-х роках спочатку працював директором Дулівської восьмирічної школи Тячівського району, а згодом заступником директора Тячівської районної заочної середньої школи. У 1975 році доля закидає Василя Петровича на Кіровогращину. Тут, в Кіровоградському державному педагогічному інституті імені Пушкіна (нинішній КДПУ ім. В.Винниченка) працював літературознавцем. Спочатку старшим викладачем кафедри української літератури, згодом доцентом, і професором. У 2015 році пішов на заслужену пенсію.

Василю Маркові було 79 років, останнім часом він боровся з тяжкою хворобою.

Михайло ПОПОВИЧ "Портал РП"

Переглядів: 556 | Додав: russkepole | Рейтинг: 0.0/0