MENU
Головна » 2015 » Березень » 1 » Знай своїх. Схиігумен Серафим (Немеш)
17:54
Знай своїх. Схиігумен Серафим (Немеш)

  Схиігумен Серафим (в миру Димитрій Васильович Немеш) народився 14 вересня 1922 року в с. Колодно Тячівського району Закарпатської області в православній благочестивій сім'ї. Від батьків він успадкував і потім упродовж життя безустанно плекав у собі побожне ставлення до віри батьків - Святого Православ'я, і до останнього подиху зберіг цей священний дар. Після закінчення початкової, так званої «народної» освіти, а потім семирічної, яку отримав в Тячеві у 1939р. поступає послушником у Спасо- Преображенський чоловічий монастир с.Теребля, де смиренно несе послух кліросника до 1944 року. З юних літ відчув у собі прагнення самовіддано служити олтарю Господньому. Проваджуваний Божим Промислом із монастиря до Угорської армії, по закінченні Другої Світової війни потрапляє у полон до американського війська, де рука Божого Милосердя дивом захищає його від смерті і цим дає зрозуміти збереження його життя для пастирського служіння.

  Повернувшись із Москви, де працював на різних роботах, у 1947 році приймає першу ступінь чернецтва - рясофор. Цього ж року, 18 жовтня, Преосвященним єпископом Мукачівським і Ужгородським Нестором був висвячений на диякона, а через вісім днів - на священика. Супроводжуючись настановами свого духовного наставника архімандрита Веніаміна (настоятеля Спасо- Преображенського монастиря с. Теребля) ієромонах Димитрій служить як священик в монастирі с. Теребля.

  З 29 вересня 1950 по 8 жовтня 1951 р. несе своє пастирське послушания в с.Кричево Тячівського р- ну, де, як сказано в характеристиці архім. Веніаміна, Настоятеля Тереблянського монастиря, (за 07 грудня 1950 р.). «Все прихожане довольны служением и проповедью о.иеромонаха Димитрия». Від 9 жовтня 1951 р. до 1 червня 1952 р. - пастирське служіння в Свято-Духівському храмі с. Колочава-Горб Міжгірського р-ну. 3 2 по 15 червня 1952 в с.Угля Тяівського р-ну. Після Углі, до 22 грудня 1953 р., знову служив в с.Колочава-Горб. 3 22 грудня 1953 р. до ЗО грудня 1958 - в с.Новобарово Тячівського р-ну, а з 15 січня 1959 по 10 лютого 1966 одержав благословення на настоятельське служіння у свято- Вознесенський храм с. Руське Поле того ж району. В 1964 р. епископом Боголіпом на нього був покладений набедреник. 311 лютого по18 липня 1966 р. служив в с.Чорноголова Перечинського р-ну, а з 19липня 1966 р до дня упокоения являвся Настоятелем Свято-Вознесенськогохрамус.Руське Поле.

  5 березня 2009 року, після Великого повечір'я, Преосвященний Марк, архієпископ Хустський і Виноградівський звершив чернечий постриг ігумена Димитрія у схиму з наречениям імені Серафим, в честь прп. Серафима Саровського чудотворця.

  Отець Серафим відправляв служби Божі та звершував вичитки над духовно-хворими людьми з глибоким благоговінням та священним натхненням. До нього як до духовної особи і доброго наставника зверталися люди з життєвим досвідом і молодь. Усіх він приймав з любов'ю та смиренням, подаючи духовну підтримку, потішаючи та підбадьорюючи. Багато людей, які приходила до нього, йшли від старця духовно багатими та тілесно здоровими.

  Маючи дар сильної молитви, яка подарувала багатьом людям щастя, о.Серафим казав: «Це не я помагаю, а тільки Бог». Сповнений євангельської любові до ближніх та щирого бажання віддати всі сили заради їхнього порятунку, старець часто забував про свої потреби. Звершуючи велике діло милосердя, яке здійснювалося не тільки у духовній допомозі, але й в матеріальній, о. Серафим показав приклад справжнього пастиря, котрий віддавав своє життя заради своїх пасомих.

  23 червня 2009 року на 87-му році життя закінчив свій земний шлях відомий старець, один із старших по хіротоніїсвящеників УПЦ - схиігумен Серафим (Немеш).

  Служіння о.Серафима було, дійсно, апостольським. Можна з впевненістю сказати, що в історію Хустської Єпархії о.Серафим ввійде, як великий духовний старець нашого часу. Поки людина жива, масштаби її особистості до кінця не мають міри. Кінець життя старця явив всім його істинну величину подвижного життя. Жертовна любов його життя принесла духовні плоди, які залишатимуться назавжди в серцях тих людей, які приходили до нього.


             Юність о.Серафима         Батько о.Серафима схимонах Варнава

Переглядів: 1541 | Додав: russkepole | Рейтинг: 2.0/3